Producenci
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty InPost) już od 199,00 zł.

Dzieci najszybciej i najłatwiej uczą się poprzez zabawę i naśladowanie. Obserwując dorosłych i powielając ich zachowanie, ogrywają społeczne role. Zabawa służy ich zrozumieniu. Wśród ról można wyróżnić te rodzinne jak bycie mamą, tatą, babcią, dziadkiem czy rodzeństwem oraz role zawodowe, gdzie dzieci udają, że są kasjerką, fryzjerką, lekarzem, mechanikiem, nauczycielką, policjantem, strażakiem, piłkarzem. Dzięki prostym zabawkom wyglądającym jak prawdziwe akcesoria danego zawodu, dzieci mogą na określony własnymi pragnieniami czas, wcielić się w tę rolę, która je intryguje. To bezpieczny sposób na szukanie, a później rozwijanie predyspozycji czy talentów. 

Dzieci są bacznymi obserwatorami, o czym często zapominają dorośli. Dzięki temu, że pozwalają się pochłonąć zabawie, rodzice, dziadkowie czy dużo starsze rodzeństwo, może się przekonać jak maluch odbiera funkcjonowanie rodziny. Jest szansa na skorygowanie własnych błędów, o ile dorośli będą dość uważnie obserwować bawiące się dziecko. Jest to szczególnie ważne, gdyż dorośli z najbliższego otoczenia są pierwszymi autorytetami dzieci. 

Proste zabawki do naśladowania dorosłych oczywiście znajdują się w ofercie naszego sklepu. Wiemy bowiem, jak ważne są dla rozwoju umiejętności społecznych dzieci. Zestaw lekarski może pomóc zapoznać dziecko z badaniem przed pierwszą wizytą, a tym samym ograniczyć stres. Drewniane akcesoria codziennego użytku wykształcą pozytywne nawyki współżycia społecznego i współpracy, np. podczas przygotowywania posiłków. Zazwyczaj są to niewielkie elementy, więc wspomagają również rozwój małej motoryki. Wizyta w wymyślonym sklepie może być wstępem do rozmów o znaczeniu żywienia w życiu człowieka oraz sposobach zdobywania pieniędzy. Zabawę w odgrywanie ról społecznych z powodzeniem można wykorzystać do nauki kulturalnego zachowania, traktowania drugiego człowieka i podstawowych norm, z którymi dziecko prędzej czy później i tak się zetknie. 

Bez względu na to czy dziecko bawi się samodzielnie czy w towarzystwie innych dzieci czy nawet dorosłych, uczy się norm społecznych. Najczęściej ma to miejsce poprzez naśladowanie dorosłych – która dziewczynka nie ucieszy się z wózka z lalką lub zestawu akcesoriów kuchennych, dzięki którym będą mogły naśladować mamę czy babcię? Który chłopiec nie ucieszy się z drewnianego warsztatu czy zestawu do łowienia rybek, dzięki któremu będzie mógł naśladować tatę czy dziadka? Tymi prostymi zabawkami dzieci mogą bawić się również z rodzeństwem czy rówieśnikami w domu i na podwórzu. Z kolei, dzięki grupowej prostej zabawie piłką, dzieci uczą się cierpliwości, wyrozumiałości, wyrażania emocji, przestrzegania ustalonych reguł, rozwiązywania konfliktów czy nawet samokontroli. 

Brak ograniczeń w użyciu prostych zabawek sprawia, że dzieci chętniej się bawią, a tym samym lepiej poznają świat, łatwiej się uczą nawet trudnych zagadnień i eksperymentują. Bardzo ważne jest, że wszystko to dzieje się w warunkach, które dają dziecku poczucie bezpieczeństwa.

  • promocja
  • nowość
Rex London - zestaw Agenta Specjalnego Rex London - zestaw Agenta Specjalnego
Producent: Rex London
Cena: 55,00 zł 59,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Bestsellery
Fat Brain Toys - samolot Playviators
Fat Brain Toys - samolot Playviators
101,00 zł 89,00 zł
b.box - bidon niekapek ze słomką 240 ml
b.box - bidon niekapek ze słomką 240 ml
67,00 zł 59,00 zł
Fat Brain Toys - dzwonki Rock N'Roller Piano
Fat Brain Toys - dzwonki Rock N'Roller Piano
149,00 zł 129,00 zł
szt.
Fat Brain Toys - elastyczna kostka i sorter InnyBin
Fat Brain Toys - elastyczna kostka i sorter InnyBin
125,00 zł 109,00 zł
szt.
Fat Brain Toys - łamigłówka Coggy
Fat Brain Toys - łamigłówka Coggy
77,00 zł 69,00 zł
szt.
Fat Brain Toys - sensoryczne silikonowe bąbelki Dimpl
Fat Brain Toys - sensoryczne silikonowe bąbelki Dimpl
68,00 zł 59,00 zł
szt.
Fat Brain Toys - zakręcona wieża SpinAgain
Fat Brain Toys - zakręcona wieża SpinAgain
149,00 zł 129,00 zł
szt.
Klorofil - leśna szkoła
Klorofil - leśna szkoła
229,00 zł 199,00 zł
szt.
Klorofil - magiczne drzewo
Klorofil - magiczne drzewo
199,00 zł 179,00 zł
szt.

Proste Zabawki | Tel: 782147202 | Email: prostezabawki@gmail.com

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium