Magiczny świat Klorofil. Podaruj swojemu dziecku niezwykłe zabawki

0
Magiczny świat Klorofil. Podaruj swojemu dziecku niezwykłe zabawki

Magiczny świat Klorofil – więcej niż zabawki

Marka Klorofil jest już z nami od kilku miesięcy, nieustannie podbijając serca najmłodszych, jak i ich rodziców. Nic w tym dziwnego, bo pomysłodawca i producent serii, czyli działająca od 1945 roku firma Vulli, ma już na koncie światowy bestseller zabawkowy – gryzak żyrafkę Sophie. Serca podbił nie tylko przyjemną formą graficzną, ale też dbałością o to, by zabawka oddziaływała na wszystkie zmysły i pobudzała zdolności poznawcze dziecka.

Zdaje się, że ta sama idea towarzyszyła stworzeniu linii Magiczny świat Klorofil, oczywiście dostosowując zabawki do potrzeb nieco starszych dzieci. Kolorowa i urocza kolekcja zabawek stworzonych przez Vulli to sympatyczne i urocze figurki przedstawiające leśne zwierzątka, pojazdy lub składane mini-domki. Dzięki efektowi „POP” oraz ruchomym elementom nie tylko pełnią funkcję kolekcjonerską, ale też wprowadzają dynamikę do zabawy.

Za ich powodzeniem i dobrymi opiniami wśród rodziców stoi przede wszystkim to, że są doskonale dopasowane do dzieci i ich potrzeb. Na sukces ten składają się:

  • przystosowanie do zdolności poznawczych dziecka w wieku 18 miesięcy – 5 lat,
  • kształt, który ułatwia swobodną zabawę,
  • przyjazne dla zdrowia i przyjemne w dotyku materiały,
  • wyraźna, ale nienachalna kolorystyka nawiązująca do naturalnych barw,
  • umiejętne połączenie różnych funkcji zabawek w spójny projekt.

Magiczny świat Klorofil nie stroni przy tym od bazowania na wartościach: przyjaźni, rodziny, dbałości o naturę, troski o innych.

 

Czy kolekcja Klorofil to dobre zabawki dla Twoich dzieci?

Idealna zabawka dla dzieci to tak, która zadowoli i dziecko, i rodzica.  Trzeba jednak pamiętać, że pewne rzeczy przemawiają do dzieci bezpośrednio i pozwalają im wyzwolić swoje najbardziej wartościowe cechy w zabawie. Aby tak rzeczywiście było, zabawka musi wykazywać kilka cech i każdy pojedynczy element kolekcji Magiczny świat Klorofil te wymagania spełnia.

Przyjemny wygląd

Stworzenie kolekcji opartej na życiu codziennym leśnych zwierzątek okazał się strzałem w dziesiątkę. Po pierwsze dlatego, że są to zabawki bezpłciowe, które spodobają się zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Po drugie, wiek przedszkolny jest okresem, w którym dziecko zaczyna interesować się światem zewnętrznym, w tym także zwierzętami. Dodatkowa swoboda używania zabawek od razu przekonuje zaś do siebie dzieci – te instynktownie wiedzą, co mają z nimi robić i mogą samodzielnie decydować o toku swojej zabawy.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Jako że dzieci bardzo lubią powtarzalność zabaw (na tym w końcu opierają swoją naukę), solidna konstrukcja zabawek z linii Magiczny świat Klorofil ma bardzo duże znaczenie. Kluczowa jest ich trwałość, wytrzymałość i łatwość czyszczenia. Zabawka, która szybko się zniszczy, nie tylko jest nieekonomiczna, ale może też powodować frustrację dziecka i niechęć do dalszej zabawy.

Przemyślany projekt

Zabawki Magiczny świat Klorofil nie są przesadzone pod względem projektu. Ten – choćby był najciekawszy i najładniejszy – nie będzie dobry dla dziecka, jeśli to nie będzie mogło pojąć jego koncepcji. Produkty Klorofil bazują na znanych dzieciom pojęciach, a z drugiej strony nie są też zbyt realistyczne i przedstawione tak, by były atrakcyjne wizualnie. Bez tej równowagi, zabawka szybko może być odrzucona.

 

Wybierz odpowiednią zabawkę dla swojego dziecka i buduj wybrane zdolności

Aktualnie w ofercie Vulli znajduje się aż 13 zabawek z serii Klorofil. Większość z nich wyposażona jest także w dodatkowe akcesoria, które usprawniają inne umiejętności dziecka z różnych obszarów. W ten sposób:

  • rozwijamy zdolności motoryczne – służą do tego zabawki takie jak Helikopter, Statek wycieczkowy, Motocykl z wózkiem, czy Autobus pełen przygód. Nie tylko zaznajamiają dziecko z koncepcją podróży, ale także poprawiają koordynację na linii ręka-oko.
  • wspieramy wyobraźnię przestrzenną – za pomocą Magicznego Drzewka, Muchomorka lub Domka – Orzecha Laskowego zaznajamiamy dzieci z pojęciem przestrzeni. Poprzez kreatywną zabawę uczą się oceniać i szacować położenie przedmiotów przestrzennych oraz miejsca, które jest potrzebne do wykonania jakiejś czynności lub postawienia konkretnego przedmiotu. To bardziej rozbudowana i znacznie ciekawsza wersja zabawki, w której należy dopasować klocek do odpowiadającego mu kształtem rozmiaru.
  • uczymy liczyć – we wnętrzu zabawki Muchomorek od Klorofil znajdziemy mini-sklep, który stwarza świetną okazję do tego, by dziecko zapoznało się przynajmniej z małymi liczbami, a także koncepcją pracy i pieniędzy.
  • zapoznajemy ze zwyczajami różnych zwierząt – w serii Magiczny świat Klorofil znajdziemy również wiele zestawów obrazujących urocze rodziny zwierzątek. To między innymi rodzina ptaszków TwitTwit lub rodzina wiewiórek NutNut. Każda z nich jest inna i przedstawiona tak, by wyeksponować jego najważniejsze cechy.

Oczywiście to nie jedyne wartości, które dziecko może wynieść z zabawy. Bardzo dużo zależy od tego, w jaki sposób będzie chciało wykorzystać zabawkę i… jak poprowadzi jej historię.

 

Zaproś dziecko do podróży w magiczny świat i opowiadaj historie

W pierwszych latach swojego życia dziecko rozwija się szybciej, niż możemy to sobie wyobrazić. W tym czasie cały świat naszych pociech składa się z odkrywania kształtów, kolorów, czy nazw rzeczy codziennego użytku.

Ale to nie wszystko. Bardzo szybko wkraczają też w świat rozwoju emocjonalnego i społecznego. Już niemowlęta w trakcie zabawy zaczynają rozumieć przyczynę i skutek swoich działań, a także to, w jaki sposób funkcjonują normy społeczne. Zadziwiające, prawda?

Wykorzystując zabawki Magiczny świat Klorofil do wspólnej zabawy z dzieckiem i tworzenia opowieści, rozwijamy jego poczucie własnej tożsamości, świadomość więzi, jakie tworzą się pomiędzy rodziną i innymi ludźmi, a także pojęcie siły sprawczej.

Zachęcanie dziecka do wymyślania i opowiadania historii nie tylko stymuluje jego kreatywność, ale sprawia również, że zapoznaje się ono z funkcjonowaniem pojęć wciąż dla niego abstrakcyjnych, takich jak miłość, przyjaźń, przywiązanie i szacunek dla innych. Jest to o tyle ważne, że nie zawsze da się to wytłumaczyć to dziecku słowami.

 

Podaruj swojemu dziecku niezwykłe historie

Wspólne opowiadanie historii w gronie rodzinnym może też skłonić Cię do tego, by tworzyć opowieści z morałem. W łatwy i szybki sposób nauczysz dziecko jak zachować się w konkretnych sytuacjach i dlaczego warto postępować dobrze wobec innych. Ponadto, poprzez zachęcanie dziecka do proponowania własnych pomysłów, a nawet pójścia na kompromis w tworzonych historiach, nauczysz je współpracy, a przy okazji lepiej poznasz jego charakter.

Ono samo zaś – w trakcie tego wspólnego opowiadania i przeżywania historii – nabierze do Ciebie zaufania i wzmocni poczucie swojego bezpieczeństwa. Spędzanie czasu na zabawie z dzieckiem (i to tak rozwijającej!) pozwala tworzyć głębokie i trwałe relacje oraz budować silne więzi, które zaprocentują w przyszłości.

Na tych przykładach widać, że odpowiednio wybrana zabawka posłuży całej rodzinie i wykroczy daleko poza zwykłą rozrywkę. Warto zainwestować więc w takie, które pomimo prostej formy mogą być wykorzystane na różne sposoby. Zabawki Magiczny Świat Klorofil doskonale się do tego nadają i – nawet jeśli wraz z upływem lat odejdą w zapomnienie – pozostawią po sobie wiele korzyści.

Komentarze do wpisu (0)

Sklep z zabawkami Proste Zabawki | Tel: 782147202 | Email: prostezabawki@gmail.com | Adres: Gdańska 61, 85-005 Bydgoszcz | NIP: 5552049739 | REGON: 384578359

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium