Proste zabawki – najlepszy prezent na Dzień Dziecka!

0
Proste zabawki – najlepszy prezent na Dzień Dziecka!

Dlaczego proste zabawki się nie nudzą?

Funkcjonalność prostych zabawek to ich główny atut. Myli się ten, kto myśli, że „proste” znaczy to samo, co „nudne”. Określenie odnosi się do budowy zabawek, a nie stopnia zdobycia uwagi dziecka czy satysfakcji z zabawy.

Proste zabawki – książeczki, zestawy do kąpieli, kolorowanki, klocki, sortery czy inne drewniane lub kreatywne zabawki – mają wiele zalet: są trwałe, bezpieczne dla malucha, poprawiają umiejętności motoryczne, a przede wszystkim rozwijają wyobraźnię.

Wybierając proste zabawki, masz pewność, że dajesz dziecku możliwość poznawania świata w bezpiecznych warunkach.

Jakie zatem zabawki wybierać?

 

Proste zabawki dla dzieci poniżej roku

 

Dotyk jest jednym z pierwszych zmysłów, który rozwija się u dziecka. Dlatego zabawki dla malucha w okresie do pierwszego roku życia powinny dawać poczucie bezpieczeństwa, uspokajać i być łatwe do chwytania. Te wymagania spełniają przedmioty z materiału, np. szeleścik sensoryczny, książeczki sensoryczne czy grzechotki.

Zabawki materiałowe sprawią, że dziecko zacznie dostrzegać różnicę między twardymi a miękkimi przedmiotami oraz wzmacniać mięśnie, chętniej chwytając i trzymając zabawki w dłoniach.

 

 

 

 

Półroczny szkrab nadal doskonali zmysł dotyku, jednak jest znacznie bardziej ciekawy.

zaspokojeniu zainteresowań małego odkrywcy pomoże zestaw miękkich klocków czy przyssawki. Tymi prostymi zabawkami można się nimi bawić na wiele sposobów!

Zestaw klocków składa się z ponad dwudziestu elementów o różnym kształcie i wielkości. Można budować z nich różne obiekty, używać w trakcie kąpieli czy do nauki (każdy klocek przestawia jedną z liter alfabetu). Zróżnicowane kształty pozwolą dziecku na rozwijać małą motorykę.

Z kolei kółeczka z przyssawkami świetnie sprawdzą się zarówno w domu, jak i w podróży. Każde z silikonowych kółek w zestawie ma inny kolor i fakturę powierzchni, dzięki czemu dziecko rozwija zmysł dotyku i wzroku. Dźwięk słyszany przy rozczepianiu kółek, rozwija zmysł słuchu. Zestaw kółeczek z przyssawkami jest bezpieczny i z powodzeniem ukoi ból ząbkującego maluszka.

 

 

 

Starsze dziecko na pewno zadowoli zestaw 5 wiaderek do kąpieli, dzięki któremu maluch będzie mógł odkrywać, eksperymentować i budować.

Kolorowe wiaderka do kąpieli są tak wyprofilowane, aby można było schować jedno w drugie. Na każdym z nich jest rysunek zwierzątka i cyferka. Sprawia to, że dziecko w naturalny sposób uczy się kojarzenia kształtów i kolorów, a pobyt w wannie jest przyjemną zabawą.

 

 

 

Drewniane zabawki już powyżej 1 roku życia

 

Od około 9. miesiąca życia dziecko jest bardziej mobilne. Czuje potrzebę eksperymentowania i odkrywania, w związku z czym często rzuca przedmiotami, poznając w ten sposób zasadę przyczyny i skutku.

Warto zadbać o to, aby zabawki kupowane dla dzieci w tym wieku były trwałe i bezpiecznea jednocześnie nie ograniczały możliwości poznawczych.

Idealnie sprawdzą się tutaj proste zabawki wykonane z drewna, np. kulodromy czy piramidy klocków.

Kulodrom w kształcie domu (z otworami zamiast okien) to prosta zabawka, dzięki której dziecko nauczy się rozpoznawać kolory, obserwować ruch przedmiotów (kulki włożone do okienek przesuwają się w dół, a zatrzymując na końcu, uruchamiają dzwoneczek) i rozwijać motorykę.

Z kolei piramida klocków z obrazkami na odkrywanie kolorów, cyferek, zwierzątek oraz zdolności manualnych. Zaletą tej zabawki jest obrazek, który powstaje bez względu na to, czy klocki zostaną ułożone pionowo czy poziomo. Dziecko może więc mieć frajdę z samego układania tej prostej zabawki, podziwiania obrazka czy burzenia wieży.

 

 

 

Dwulatek z kolei jest świadomym człowiekiem i chętnie testuje nie tylko zabawki, ale również cierpliwość – rodziców i swoją.

W tym wieku warto podsuwać dziecku zabawki, które nie tylko będą atrakcyjne wizualnie, ale przede wszystkim wesprą jego rozwój motoryczny. Polecamy proste zabawki z magnesami jak autka czy rybki.

Dzięki zestawowi trzech autek dziecko nauczy się dopasowywać klocki tych samych kolorów i kształtów oraz budować własne modele.

Z kolei gumowy zestaw do wędkowania zajmie malucha w kąpieli i pomoże mu ćwiczyć uważność oraz dokładność, a także rozpoznawanie kolorów.

 

 

 

Zabawki od 3. roku życia – proste a kreatywne

 

Okres przedszkolny, czyli od 3. do 6. roku życia, to dla dziecka czas szybkiego dojrzewania psychicznego, fizycznego i społecznego. Maluch jest już samodzielny.

W zabawie uczy się współpracy oraz poznaje swoje możliwości.

Wybierając zabawki dla dzieci w tym wieku, warto kierować się korzyściami w rozwoju intelektualnym, emocjonalnym i fizycznym dziecka.

Dadzą je na pewno proste zabawki, pobudzające kreatywność, np. farma w walizce, zestaw do malowania palcami czy tworzenia biżuterii.

Kolorowa farma zwierząt w walizce? Dlaczego nie? To świetna zabawka, dzięki której maluch zdobędzie wiedzę o zwierzętach na wsi – co jedzą, jakie dźwięki wydają, jakiego koloru jest ich „ubranie”. Kartonowa kolorowa walizka jest lekka, łatwa w transporcie i bezpieczna.

 

 

Zestaw do malowania placami składa się z kilku plansz z pustym miejscem, które dziecko uzupełnia według własnego uznania, stawiając stemple palcami, uprzednio umoczonymi w bezpiecznych dla skóry farbach.

Zabawka pobudza wyobraźnię dziecka i daje frajdę z niekonwencjonalnego użycia własnych części ciała.

 

Z kolei dla poprawienia sprawności palców warto podarować dziecku zestaw do robienia biżuterii

150 kolorowych elementów zapewnia zabawę poprzez ich poszczególne sczepianie bez sznurka. 

Dziecko rozwija swoją kreatywność, estetykę i motorykę. Bezpieczna, nietoksyczna zabawka to prosty sposób na udaną zabawę.

Dla dzieci w różnym wieku

 

Oczywiście istnieją również uniwersalne, proste zabawki, które zadowolą dzieci w różnym wieku. 

Dla przyszłych projektantów wnętrz idealnym sposobem na przygotowanie do zawodu będzie drewniana zabawka domek, w której można dowolnie umieszczać mebelki. Dwa poziomy budynku i 25 elementów mebli, które dziecko widzi codziennie w domu zapewni zabawę na długie godziny

Równie prostą zabawką, pochłaniającą dziecko na długi czas, jest stół warsztatowy. Składa się na niego drewniany warsztat majsterkowicza i różne narzędzia typu młotek, piła, imadło. Jest to świetny sposób nauki małego pomocnika bezpiecznego posługiwania się narzędziami, jakie można znaleźć w garażu czy przydomowym warsztacie.

Aktywnym ruchowo dzieciom spodoba się innowacyjna hulajnoga, do której można dołączać siedzisko. Ten atestowany jeździk, dzięki regulacji, rośnie razem z dzieckiem, więc będzie towarzyszem na długi czas. Stabilność i komfort podczas jazdy zapewniają dwa przednie koła z bardzo trwałego, amortyzującego wstrząsy materiału. Ta prosta zabawka jest gwarancją bezpiecznej, dobrej zabawy oraz zmęczenia malucha, co z pewnością jest marzeniem niejednego rodzica.

 

 

 

 

Przed rozpoczęciem przeglądania ofert warto poświęcić chwilę i zastanowić się: co dziecku sprawi największą radość?

Bo chyba nie ma nic gorszego, jak podarować dziecku coś, z czego nie będzie się cieszyło.

 

Życzymy udanych poszukiwań i czerpania radości zabawy!

Komentarze do wpisu (0)

Sklep z zabawkami Proste Zabawki | Tel: 782147202 | Email: prostezabawki@gmail.com | Adres: Gdańska 61, 85-005 Bydgoszcz | NIP: 5552049739 | REGON: 384578359

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium