Mali WIELCY biografie sławnych ludzi dla dzieci

Dostępność: w magazynie
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 35,00 zł 39,99 zł 35.00


ilość szt.

towar niedostępny

Dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Mali WIELCY - bestsellerowa seria uznana przez krytyków i uwielbiana przez czytelników na całym świecie!

Galeria inspirujących postaci i setki książek, książeczek i gier sprzedawanych w milionach egzemplarzy - teraz w języku polskim!

Poznaj niezwykłe historie wybitnych osób - od malarek, muzyków, projektantek po naukowców, polityków, sportowców i odkrywczynie!

Wszyscy zapisali się w dziejach świata, a każde z nich było kiedyś dzieckiem, które miało marzenia.

Wyjątkowa seria, która zainspiruje dziecko w każdym wieku - od najmłodszego do wczesnoszkolnego.

Niezwykłe historie pisane przystępnym językiem pozwolą dziecku utożsamić się z wielkimi postaciami i czerpać z nich wzorce, jak pasja, wytrwałość i odwaga w dążeniu do celu, niezbędne, by osiągnąć w przyszłości spełnienie i życiowy sukces!

Na końcu każdej książki znajduje się biografia wraz z datami, faktami, ciekawostkami i autentycznymi zdjęciami bohatera opowieści zapewniająca wartościowy element edukacyjny.

Prosty, wciągający przekaz, piękna kolorowa grafika i duża czcionka czynią z serii Mali WIELCY idealną lekturę zarówno do wspólnego czytania z dzieckiem, jak i do nauki samodzielnego czytania.

Twarda i szyta oprawa zapewniają doskonałą trwałość.

Stwórzmy nowe pokolenie wielkich ludzi, którzy zmienią świat: TERAZ MALI - WKRÓTCE WIELCY!

  • Maria Isabel Sanchez-Vegara
  • wydawnictwo Smart Books
  • seria Mali WIELCY
  • strony 32
  • okładka Twarda
  • format 245 x 202 x 10 mm

 

Poznaj historię Coco Chanel!

Mała Gabrielle po śmierci mamy trafiła do sierocińca, gdzie zakonnice nauczyły ją, jak się posługiwać igłą i nitką.

Kilka lat później została szwaczką, śpiewała w kabarecie, tworzyła kapelusze… aby w końcu zacząć robić to, co zawsze chciała: projektować ubrania własnego pomysłu

To inspirująca historia dziewczynki innej niż wszystkie, kobiety, która się odważyła spełniać marzenia i iść pod prąd, opowieść o najsłynniejszej projektantce mody na świecie!

 

Albert Einstein

Albert jako dziecko niewiele mówił, ale jego głowa była pełna pomysłów!

Na początku nie odnajdował się w szkole, wkrótce jednak zakochał się w fizyce i matematyce, a swoją pierwszą pracę naukową napisał, gdy był jeszcze nastolatkiem.

Albert uważał, że wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona, a wyobraźnia obejmuje cały świat.

Poświęcił życie wyjaśnianiu związku między przestrzenią a czasem, tworząc podstawy pod większość technologii i wynalazków XXI wieku.

To wyjątkowa historia Alberta Einsteina, wielkiego uczonego i twórcy teorii względności, laureata Nagrody Nobla z dziedziny fizyki, ekscentryka i filozofa, którego nazwisko jest synonimem geniuszu na całym świecie.

 

Marilyn Monroe

Mała Norma Jeane chciała, żeby jej imię znalazło się kiedyś na dużym ekranie.

Większość swojego trudnego dzieciństwa spędziła w sierocińcach i rodzinach zastępczych.

Dzięki talentowi i wytrwałości osiągnęła sławę, spełniając swoje marzenia pod przybranym bajecznym nazwiskiem: Marilyn Monroe.

Została gwiazdą filmową, modelką, piosenkarką i producentką.

To historia poszukującej miłości i akceptacji małej dziewczynki, która stała się jedną z największych gwiazd w dziejach kina oraz ikoną kultury popularnej, zdobywając serca i uznanie ludzi na całym świecie.

 

Maria Montessori 

Mała Maria chciała zdobywać wiedzę, lecz uważała, że nauka w szkole jest nudna.

Od najmłodszych lat przełamywała normy społeczne uczęszczając do szkoły o profilu technicznym dla chłopców.

Dzięki uporowi i wytrwałości ukończyła studia medyczne i została pierwszą kobietą lekarką we Włoszech.

Pracując z niepełnosprawnymi dziećmi prowadziła obserwacje i badania naukowe, aby opracować nowatorski system pedagogiczny, który zmienił tradycyjne podejście do wychowania i nauczania.

Metoda Montessori oparta o wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka w duchu miłości i tolerancji, stosowana jest obecnie przez niezliczone placówki edukacyjne na całym świecie.

Inspirująca opowieść o wybitnej lekarce i innowacyjnym pedagogu i prekursorce nowoczesnego nauczania.

 

Agatha Christie

Kiedy Agatha była małą dziewczynką, uwielbiała czytać, lecz zawsze wymyślała własne zakończenie każdej książki.

Szczególnie pasjonowały ją powieści detektywistyczne.

Jako młoda dziewczyna podczas I wojny światowej pracowała w szpitalu, gdzie pomagała rannym żołnierzom i dowiedziała się wiele na temat różnych niebezpieczeństw.

Po wojnie postanowiła skorzystać ze swojej wiedzy oraz wyobraźni i zajęła się pisaniem kryminałów.

Jej powieści z nieoczekiwanymi zwrotami akcji, niesamowitymi zagadkami i oryginalnymi postaciami detektywów, podbiły serca milionów czytelników na całym świecie.

Inspirująca historia pisarki obdarzonej nieposkromioną fantazją, królowej tajemnic i najpopularniejszej autorki wszech czasów.

 

Karol Darwin

Karol urodził się w rodzinie naukowców i większość dzieciństwa spędził na wędrówkach po okolicy, kolekcjonując nasiona, rośliny i owady.

Jego fascynacja naturą sprawiła, że jako członek wyprawy badawczej wyruszył w rejs okrętem "Beagle" wzdłuż wybrzeży Afryki, Ameryki Południowej i Australii, a podróż ta odcisnęła trwały ślad w dziejach nauki.

Jego obserwacje, notatki i okazy przyrodnicze pochodzące z podróży oraz dalsze badania naukowe zaowocowały opracowaniem przez niego teorii, zgodnie z którą wszystkie gatunki pochodzą od wcześniejszych form życia, które na przestrzeni lat stopniowo się przekształcają, a szansę na przetrwanie mają organizmy posiadające najlepszą zdolność adaptacji.

Inspirująca historia przyrodnika, uczonego, twórcy teorii ewolucji i doboru naturalnego, który dzięki bezgranicznej ciekawości i wytrwałości dokonał odkryć, które stały się podstawą nauk przyrodniczych.

 

John Lennon

John przyszedł na świat w Liverpoolu podczas II wojny światowej i nie raz w nocy budziły go spadające bomby.

W szkole nie miał najlepszych ocen i czasem sprawiał kłopoty, ale lubił rysować i uczył się grać na gitarze, którą dostał od mamy.

Kiedy wraz z kolegami postanowił założyć zespół muzyczny, nie wiedział, że na zawsze odmieni on historię muzyki.

Cały świat oszalał na punkcie grupy „The Beatles”, która słynęła z niepowtarzalnego sposobu grania i śpiewania, talentu do tworzenia przebojów i buntowniczego stylu życia.

John Lennon jest dziś znany nie tylko jako ikona muzyki, ale także jako aktywista, a jego działalność na rzecz pokoju na świecie wciąż pozostaje w pamięci ludzi.

To inspirująca historia muzyka i marzyciela, który wykorzystywał swoją sławę i talent, aby wpływać na innych, dodając otuchy i nadziei na świat, w którym miłość i pokój zawsze zwycięża.

 

Astrid

Astrid miała tak cudowne dzieciństwo, że nie chciała dorosnąć.

Mieszkała z rodzicami na starej farmie, beztrosko bawiła się z rodzeństwem wśród natury, kochała czytać książki i wymyślać opowieści.

Jako trzynastolatka napisała pierwsze opowiadanie do gazety, a kilka lat później znalazła pracę i została mamą.

Uwielbiała szalone zabawy z dziećmi i opowiadanie im historii.

Jedną z nich była napisana przez nią powieść o Pippi Pończoszance, która łamała zasady świata dorosłych.

Książka podbiła serca czytelników na całym świecie, a Astrid została popularną i nagradzaną pisarką.

Inspirująca historia najbardziej znanej autorki literatury dziecięcej, buntowniczki o nieposkromionej wyobraźni, która jest przykładem jak żyć w zgodzie ze sobą i pozostać dzieckiem.

 

Audrey Hepburn

Audrey Hepburn dorastała w małym mieście Arnhem w Niderlandach.

Po trudnych przeżyciach podczas II wojny światowej przeniosła się do Londynu, aby kształcić się w szkole baletowej.

Zbyt wątła, by zostać primabaleriną, wkrótce stała się jedną z najsłynniejszych aktorek filmowych i teatralnych na świecie, a grane przez nią role zapewniły jej liczne nagrody oraz przysporzyły niezliczonych wielbicieli.

Pamiętając o doświadczeniach z czasów wojny, Audrey została ambasadorką UNICEF pomagając głodującym dzieciom w biednych krajach świata.

To inspirująca historia ikony kultury popularnej, wybitnej aktorki o wielkim sercu, której jedną z najważniejszych ról było niesienie pomocy potrzebującym!

 

Steve 


Kiedy Steve był małym chłopcem, wierzył, że jedynym sposobem, by osiągnąć sukces jest robić to co się lubi.

Zafascynował się maszynami komputerowymi, ponieważ mogły ułatwić ludziom życie.

Zainteresowania związane z techniką, sztuką, kaligrafią czy filozofią wschodu wykorzystał do projektowania urządzeń elektronicznych dostępnych dla wszystkich i łatwych w obsłudze.

Tworząc komputer osobisty, czyli komputer dla każdego, Steve stał się jednym z najbardziej wpływowych wynalazców współczesnej historii.

To inspirująca opowieść o niezwykłym wizjonerze, potężnym przedsiębiorcy i innowacyjnym twórcy, który zrewolucjonizował świat nowoczesnej technologii komputerowej!

 

Martin


Martin wychowywał się w religijnej rodzinie w duchu wartości i wzajemnego szacunku.

Dorastał w świecie segregacji rasowej i postanowił to zmienić walcząc z niesprawiedliwością za pomocą siły słów.

Jako pastor i przywódca pierwszego amerykańskiego pokojowego protestu głosił przesłanie, aby nienawiść i przemoc zwalczać miłością.

Jego słowa niosące nadzieję na pokój i sprawiedliwość wezwały świat do zmiany prawa na równe dla wszystkich.

To inspirująca historia lidera ruchu praw obywatelskich, laureata pokojowej Nagrody Nobla, człowieka, który miał marzenie, aby na świecie liczyło się tylko to, jakimi jesteśmy ludźmi.

 

Frida Kahlo

Poznaj historię Fridy Kahlo! Kiedy Frida była dzieckiem, ciężko zachorowała, a kilka lat później straszny wypadek całkowicie odmienił jej życie.

Przykuta miesiącami do łóżka zajęła się malarstwem.

Jej autoportrety wyrażające ból i cierpienie, miłość do życia i wolę walki uczyniły ją jedną z najbardziej znanych artystek na świecie.

Jej historia i twórczość to inspirująca opowieść o odwadze, przezwyciężaniu słabości, pokonywaniu barier oraz nadziei i miłości, które pozwalają przetrwać wszystko!

 

Poznaj historię Marii Skłodowskiej-Curie!

Mała Maria była bystrą dziewczynką i bardzo chciała się uczyć.

Nie pozwolono jej studiować na polskim uniwersytecie, ponieważ była kobietą.

Nie przeszkodziło to Marii zostać naukowczynią, a jej wybitne osiągnięcia zyskały uznanie na całym świecie i do dziś są wykorzystywane w medycynie.

Odkryła pierwiastki rad i polon oraz została dwukrotnie uhonorowana Nagrodą Nobla jako pierwsza i jedyna kobieta w historii.

To inspirująca historia błyskotliwej i odważnej kobiety, której upór i wytrwałość w poszukiwaniu wiedzy pozwoliły na zrewolucjonizowanie nauk przyrodniczych!

 

Poznaj historię Stephena Hawkinga!

Kiedy Stephen był małym chłopcem, uwielbiał nocą obserwować niebo i rozmyślać, jak działa wszechświat.

W szkole uczył się przeciętnie, ale dzięki wyjątkowym zainteresowaniom został przyjęty na dwie najlepsze brytyjskie uczelnie: Oksford i Cambridge.

Wkrótce stwierdzono u niego nieuleczalną chorobę, a lekarze nie dawali mu żadnych szans na wygraną.

Jego ciekawość świata pozwoliła mu dokonać jednego z najważniejszych odkryć XX wieku: opisać promieniowanie Hawkinga.

To inspirująca historia wybitnego naukowca. Jego wola życia i pasja odkrywcy sprawiły, że sięgnął gwiazd!

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
Nowości
Bestsellery
B.toys - kulodrom Marble Palooza
B.toys - kulodrom Marble Palooza
189,00 zł 169,00 zł
szt.
Little Dutch - drewniany chodzik edukacyjny Little Goose
Little Dutch - drewniany chodzik edukacyjny Little Goose
376,00 zł 329,00 zł
szt.
Little Dutch - drewniany domek dla lalek
Little Dutch - drewniany domek dla lalek
569,00 zł 489,00 zł
szt.
Little Dutch - drewniany garaż wielopoziomowy
Little Dutch - drewniany garaż wielopoziomowy
359,00 zł 309,00 zł
szt.
Little Dutch - drewniany warsztat z narzędziami
Little Dutch - drewniany warsztat z narzędziami
589,00 zł 509,00 zł
szt.
Little Dutch - lalka Julia 35 cm
Little Dutch - lalka Julia 35 cm
92,00 zł 89,00 zł
szt.
Little Dutch - wiaderko z lodami
Little Dutch - wiaderko z lodami
69,00 zł
szt.
Little Dutch - zestaw plażowy
Little Dutch - zestaw plażowy
49,00 zł
Mobi - sznureczki do przeciągania Zippee
Mobi - sznureczki do przeciągania Zippee
99,00 zł 89,00 zł
szt.
Fat Brain Toys - elastyczna kostka i sorter InnyBin
Fat Brain Toys - elastyczna kostka i sorter InnyBin
125,00 zł 109,00 zł
szt.

Sklep z zabawkami Proste Zabawki | Tel: 782147202 | Email: prostezabawki@gmail.com | Adres: Gdańska 61, 85-005 Bydgoszcz | NIP: 5552049739 | REGON: 384578359

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium